BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Matt Lekay | ZA | Kuilsrivier Tennis Club | No | - |
[2] | Toit Malan | Curro Langebaan Primary | No | - | |
[3] | Charl Wepener | ZA | Burgersdorp Tennis Club | No | - |
[4] | Calum Saayman | ZA | German Country Club | No | - |
[5] | Asakhanya Jantjie | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
[6] | Kei Badenhorst | ZA | Pinelands Tennis Club | No | - |
[7] | Connor Barnes | Old Selbornian Tennis Club | No | - | |
[8] | Adriaan Louis Fourie | Old Selbornian Club | No | - | |
- | Fren Van Niekerk | Burgersdorp Tennis Club | No | - | |
- | Likhanyile Makeleni | Destiny Tennis Club | No | - | |
- | Liyema Lawrence | ZA | Destiny Tennis Club | No | - |
- | Matthew WISEMAN | ZA | Kingsway Tennis Club | No | - |
- | Eben Peens | Sunridge Primary | No | - | |
- | Milani Deliwe | Stirling High School | No | - | |
- | Matthew Mildenhall | Stirling High School | No | - | |
- | Xabiso Leve | Wembley Tennis Club | No | - | |
- | Ayanda Mosalakae | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
- | Daniel Lugt | Pinelands Tennis Club | No | - | |
- | Luzuko Sipinana | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
- | Lathitha Peter | ZA | No | - | |
- | Jacques Du Toit | Grey Junior School | No | - | |
- | Daniel Dold-Chapman | ZA | Grey High School | No | - |
- | Lathitha Puwe | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-01-11 9:00am | A2 | SPTC - Court 13 |
Matthew Mildenhall
|
Eben Peens
|
0-6, 1-6 |
2023-01-11 9:00am | A3 | SPTC - Court 14 |
Matthew WISEMAN
|
Lathitha Peter
|
6-7(5), 7-6(4), 6-3 |
N/A | A6 | SPTC - Court 1 |
Daniel Dold-Chapman
(Did not play)
|
Fren Van Niekerk
|
Walkover |
2023-01-11 10:30am | A7 | SPTC - Court 2 |
Ayanda Mosalakae
|
Lathitha Puwe
|
3-6, 3-6 |
2023-01-11 10:30am | A10 | SPTC - Court 3 |
Likhanyile Makeleni
|
Luzuko Sipinana
|
0-6, 1-6 |
2023-01-11 10:30am | A14 | SPTC - Court 4 |
Jacques Du Toit
|
Xabiso Leve
|
No Result |
2023-01-11 10:30am | A15 | SPTC - Court 5 |
Liyema Lawrence
|
Daniel Lugt
|
2-6, 0-6 |
2023-01-11 3:00pm | A17 | SPTC - Court 1 |
Matt Lekay [1]
|
Eben Peens
|
6-1, 6-3 |
2023-01-11 3:00pm | A18 | SPTC - Court 2 |
Matthew WISEMAN
|
Adriaan Louis Fourie [8]
|
1-6, 6-4, 3-6 |
2023-01-11 3:00pm | A19 | SPTC - Court 3 |
Calum Saayman [4]
|
Fren Van Niekerk
|
6-0, 6-1 |
2023-01-11 3:00pm | A20 | SPTC - Court 4 |
Lathitha Puwe
|
Kei Badenhorst [6]
|
2-6, 1-6 |
2023-01-11 3:00pm | A21 | SPTC - Court 5 |
Asakhanya Jantjie [5]
|
Luzuko Sipinana
|
6-1, 6-0 |
2023-01-11 12:00pm | A22 | SPTC - Court 13 |
Milani Deliwe
|
Charl Wepener [3]
|
0-6, 1-6 |
2023-01-11 3:00pm | A24 | SPTC - Court 7 |
Daniel Lugt
|
Toit Malan [2]
|
1-6, 0-6 |
2023-01-12 11:00am | A25 | SPTC - Court 1 |
Matt Lekay [1]
|
Adriaan Louis Fourie [8]
|
6-4, 6-1 |
2023-01-12 11:00am | A26 | SPTC - Court 2 |
Calum Saayman [4]
(Ret.)
|
Kei Badenhorst [6]
|
4-6, 0-5 Retired |
2023-01-12 11:00am | A27 | SPTC - Court 3 |
Asakhanya Jantjie [5]
|
Charl Wepener [3]
|
3-6, 1-6 |
2023-01-12 11:00am | A28 | SPTC - Court 4 |
Connor Barnes [7]
|
Toit Malan [2]
|
2-6, 4-6 |
2023-01-13 9:30am | A29 | SPTC - Court 11 |
Matt Lekay [1]
|
Kei Badenhorst [6]
|
6-3, 7-5 |
2023-01-13 9:30am | A30 | SPTC - Court 12 |
Charl Wepener [3]
|
Toit Malan [2]
|
1-6, 2-6 |
2023-01-14 9:30am | A31 | SPTC - Court 10 |
Matt Lekay [1]
|
Toit Malan [2]
|
6-4, 3-6, 6-2 |
2023-01-14 9:30am | B1 | SPTC - Court 11 |
Kei Badenhorst [6]
|
Charl Wepener [3]
|
6-4, 6-4 |
2023-01-13 11:00am | C1 | SPTC - Court 14 |
Adriaan Louis Fourie [8]
|
Calum Saayman [4]
|
3-6, 1-6 |
2023-01-13 12:30pm | C2 | SPTC - Court 1 |
Asakhanya Jantjie [5]
|
Connor Barnes [7]
|
2-6, 1-6 |
2023-01-14 9:30am | C3 | SPTC - Court 12 |
Calum Saayman [4]
|
Connor Barnes [7]
|
1-6, 2-6 |
2023-01-14 9:30am | D1 | SPTC - Court 13 |
Adriaan Louis Fourie [8]
|
Asakhanya Jantjie [5]
|
6-4, 6-2 |
2023-01-12 11:00am | E1 | SPTC - Court 5 |
Eben Peens
|
Matthew WISEMAN
|
6-0, 6-1 |
2023-01-12 11:00am | E2 | SPTC - Court 6 |
Fren Van Niekerk
|
Lathitha Puwe
|
2-6, 1-6 |
2023-01-12 11:00am | E3 | SPTC - Court 7 |
Luzuko Sipinana
|
Milani Deliwe
|
6-0, 6-0 |
2023-01-13 12:30pm | E5 | SPTC - Court 2 |
Eben Peens
|
Lathitha Puwe
|
7-5, 6-0 |
2023-01-13 12:30pm | E6 | SPTC - Court 3 |
Luzuko Sipinana
|
Daniel Lugt
|
7-6(3), 6-1 |
2023-01-14 9:30am | E7 | SPTC - Court 14 |
Eben Peens
|
Luzuko Sipinana
|
6-3, 6-2 |
2023-01-13 9:00am | F1 | SPTC - |
Lathitha Puwe
|
Daniel Lugt
|
6-7(3), 6-3, 8-10 |
2023-01-13 12:30pm | G1 | SPTC - Court 4 |
Matthew WISEMAN
|
Fren Van Niekerk
|
0-6, 3-6 |
N/A | G3 | SPTC - Court 1 |
Fren Van Niekerk
|
Milani Deliwe
(Did not play)
|
Walkover |
2023-01-12 11:00am | I9 | SPTC - Court 8 |
Matthew Mildenhall
|
Lathitha Peter
|
2-6, 4-6 |
2023-01-13 12:30pm | I13 | SPTC - Court 5 |
Lathitha Peter
|
Ayanda Mosalakae
|
1-6, 3-6 |
2023-01-12 11:00am | I14 | SPTC - Court 12 |
Likhanyile Makeleni
|
Liyema Lawrence
|
1-6, 0-6 |
2023-01-13 9:15am | I15 | SPTC - |
Ayanda Mosalakae
|
Liyema Lawrence
|
6-2, 6-3 |
2023-01-13 9:15am | J1 | SPTC - |
Lathitha Peter
|
Likhanyile Makeleni
|
6-0, 6-0 |